Paypal Kripto Hizmeti İçin Bekleme Listesini Kaldırdı!

0
243

Paypal bugün yaptığı açıklama ile ABD’de tüm uygun paypal hesap sahipleri için kripto para işlemlerini açtı.

ABD Vatandaşı Paypal kullanıcıları artık kripto para birimi satın alabilecek, kripto para mevduat hesabı kullanabilecek ve kripto para satışı yapabilecek.

Paypal’ın 2 Kasım’da yaptığı açıklama sırasında Paypal CEO’su Dan Schulman, ABD’de kullanıcılarının sadece %10’u için kripto para erişimine izin verdiklerini, bunu bir listeye uygun olarak arttırdıklarını söylemişti.

Paypal Yoğun Talebi İşaret Etti

Firma bugün herkesi şaşırtan bir karar aldı ABD müşterilerine 2 hafta içerisinde tamamen erişim için izin vereceklerini söyledi. Aynı zamanda 10.000$ olan kripto para limiti 15.000$ seviyesine çıkarıldı.

Paypal’ın Sözcüsü Aaron Grould bugün yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

”Müşterilerimizin yoğun talebi nedeniyle satın alma limitlerimizi daha yukarıya çıkardık”

Gözler Yurt Dışına Çevrildi

Yurt dışına paypal kullanan kullanıcılar, gözlerini Paypal’dan gelecek yeni bir karar için çevirdi. Fakat Paypal sözcüsü Grould, yurt dışında olan paypal kullanıcıları için şimdilik yeni bir haber olmadığını, kullanıcıların 2021’in ilk çeyreğini beklemesi gerektiğini söyledi.

Kripto Para Yatırımcılarından Paypal’a Sert Eleştiriler

Kripto para yatırımcıları Paypal’a kısıtlayıcı kripto para işlemleri için oldukça sert eleştiriler getirdi. Hesaplara konulan limitler ve yer alan coinlerin yetersiz olması, kripto para severleri kızdırdı. İnternette yorum yapan kullanıcılar bunun kripto paralara yapılmış karşı bir hamle olduğunu dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here