POA Coin Nedir? – POA Nereden Alınır?

0
707

Günlük coin inceleme içeriklerimizde bugün POA’yı radarımıza alıyoruz. Sizlere mümkün olduğunca doğru bilgi verebilmek adına birçok alt başlıkta konuyu inceleyeceğiz. POA coin nedir, POA nereden alınır başlıklarının yer aldığı içeriğimizle ilgili yorumlarınız olur ise yazının en alt kısmından bize iletebilirsiniz.

POA/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için POA logosuna tıklayabilirsiniz.

POA/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda POA/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

POA Coin Nedir?

poa coin nedir

POA ağı, Ethereum tabanında çalışan açık kaynak bir akıllı sözleşmeler platformudur. Daha önceleri Oracles Network olarak adlandırılmıştır. Sistemde kullanılan token POA coin’dir. Sistem de PoA adı verilen bir algoritma ile doğrulamaları sağlar.

Ağın resmî sitesine bu adresten ulaşabilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

POA’da yer alan tokenler farklı amaçlar için kullanılabilmektedir. Kripto para birimi olarak kullanabilecekleri gibi, farklı ağlar arası bağlantı sağlamak adına ya da merkeziyetsiz uygulamalarla iletişim kuracak ağ tokenleri olarak da kullanılabilirler.

POA Coin Nereden Alınır?

poa coin nereden alınır

POA coin alabilmek için Binance sitesine üye olmanız gerekmektedir. Üyelik açmak için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.

POA Coin Nasıl Çalışır?

POA işlem yapısı sayesinde yetki sahibi olan kişilerin sistem üzerinden yapılan işlemlere onay vermelerine olanak tanır. Burada onay veren kişilerin bilgileri herkese açıktır.

Farklı blok zinciri uygulamaları ile çalışabilen yapısı Ethereum bazlı olmasından süregelmektedir. Kendi uygulamalarını ve kendi onay mekanizmalarını oluşturmak isteyen işletmelerin tercih ettiği bir sistemdir.

Merkezi olmayan bir platform olarak ilerleyen POA ağı, düşük maliyet ve hızlı işlemler yapılabilmesi için herkesin kendi blok zinciri ağını kurabilmesini sağlamaya çalışır.

POA Coin Editör Yorumu

2017 yılının sonlarına doğru yapılan ICO’da 12 milyon 640 bin dolar yatırım alınmıştır. Sonrasında ise POA coin borsalarda işlem görmeye başlamıştır. Sisteme olan merak sayesinde 0,50 dolar ve 0,65 dolar gibi seviyelere çıkmayı başarmıştır.

İlerleyen zamanlarda ise uzun bir süre boyunca borsalardaki işlem hacmi düşmeye başlamıştır. Bundaki en büyük pay ise yeni ve farklı birçok para biriminin de piyasalara dahil olmasıdır. Ancak bu yıl içerisinde gelen haberler ve sisteme yatırımcıların yeniden dahil olmaya başlaması üzerine fiyatta da artışlar görülmeye başlanmıştır. 0,015 dolar gibi bir fiyattan 0,045 dolar seviyesine yükselerek değerini yaklaşık olarak 3 kat arttırmıştır.

İçerikte yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen araştırmanızı detaylı yapınız.

Aklınıza takılan sorular olabilir diye POA coin nedir ve POA nereden alınır konulu bu içeriğinizin sonunda sizlere bazı soru ve cevaplar sunuyoruz.

POA Coin sıkça sorulan sorular

POA coin toplam arzı ne kadardır?

Toplam olarak kullanımda olan arz miktarı 279 milyon POA seviyesindedir.

POA token türü nedir?

POA token tipi ERC20’dir.

POA’da hedeflenen blok üretim süresi ve sayısı nedir?

POA sisteminde bir blok yaklaşık 5 saniye gibi bir sürede ortaya çıkar. Blokların toplam sayısının 1 yıl içerisinde 6 milyondan fazla olacağı planlanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here