Poloniex’in Trump Token’lerine Göre, Kazanan Biden Olacak!

0
222

Son günlerde kripto borsası ABD seçimleri ile ilgili tahmin ve anketler dolayısıyla sürekli olarak hareket halinde. Geçtiğimiz dönemlerde kripto para borsası tarafından listelenen TRUMPWIN ve TRUMPLOSE isimli kripto paraların değeri, ABD başkanlık seçiminin sonuçları ile ilgili yapılan tahminlere göre şekilleniyor.

Peki Bu Kripto Para Birimleri Borsada Nasıl Bir Değere Sahip?

Kripto para borsasında şu anda işlem görmeye devam eden kripto para birimleri TRUMPWIN ve TRUMPLOSE, özel bir algoritma ile geliştirildi. Eğer Trump kaybederse TRUMPWIN token’leri tamamen değersizleşecek ve TRUMPLOSE token’lerinin tanesi 1 Dolar karşılığında kullanıma açılacak. Tersi durumda da TRUMPWIN token’leri değer kazanacak.

TRUMPWİN ve TRUMPLOSE

Kripto para borsası olarak hizmet veren Poloniex, bu kripto para birimlerini ERC20 tabanlı olacak şekilde geliştirdi. Token’ler kamuoyunun seçim sonuçları hakkındaki fikirlerini öğrenmek için anket yapmaktan bile daha iyi bir araç haline gelmiş olabilir.

Poloniex’in web sitesine göre, iki token de temel bir mantığa göre hareket ediyor: TRUMPWIN token’inin borsa içerisindeki değeri tam olarak Trump’ın seçimleri kazanma ihtimali ile eşit. Benzer şekilde, TRUMPLOSE token’inin borsa içerisindeki değeri de kabaca diğer token’inin değerinin 1’den çıkarılmış haline eşit olmalı. Bu mantık temel olarak olasılığın temel değerini 1 olarak kabul etmekten geliyor. Örneğin Trump’ın kazanma ihtimali yüzde 60 ise, kazanmama ihtimali yüzde 40 olacaktır. Bu yüzden token’lerin değeri de 0,60 ve 0,40 olarak listelenecektir.

Şu an, bu haber yazılırken, TRUMPWIN token’inin değeri 0,36 ABD Doları olarak belirlenmiş durumda. TRUMPLOSE’un değeri ise 0,59 ABD Doları. Seçimlere yaklaşırken bu token’lerin değerinin nasıl değişeceğini birlikte göreceğiz.

Kullanılan token’lerin her ikisi de FTX tarafından veriliyor ve kullanıcılar bu token’leri satın alırken FTX’teki ”President 2020 Futures Contracts”a dayanarak alışverişlerini tamamlıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here