Qtum İçin DeFi Hedeflerine Başlangıç Zamanı!

0
302

Akıllı Sözleşme Platformu(Smart Contracts) Qtum, bağımsız likidite protokolü Qiswap’ın test aşamasını geçmesinin ardaından, Cuma günü yeni bir merkezi olmayan borsa olarak ev sahipliği yapmaya başlayacak.

Qtum tarafından yapılan basın açıklamada QiSwap entegrasyonunun, Qtum’u merkezi olmayan finans hedeflerini gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaştırdığını sözleri ifade edildi.

Qiswap ana ağının Cuma günü itibariyle piyasada yer alacak olmasıyla, herkes merkezi olmayan finans uygulamalar oluşturmak ve Qtum’a likidite sağlamak için yetki sahibi olabilecek. Qiswap, Qtum ve diğer QRC tokenleri için merkezsiz borsa olarak görev yapacak bir oluşumu temsil ediyor.

Mainnet’in 1. aşaması sırasında Qiwap, Qtum ve Qcash(OC) stablecoin ile ticareti yapılabilecek. Lansmandan belli bir süre sonra ise Qiswap yeni para çiftlerini sisteme eklemeyi planlıyor. Özellikle büyük borsaların listelerini takip etmeyi ve buna uygun gelişmelerle kullanıcılara ulaşmayı hedefliyor.

Qiswap’ın kurucusu ve CEO’su olarak görevine devam eden Robert Gaillard Cointelegraph’a verdiği röportaj sırasında şu sözleri söyledi.

QİSWAP TOPLULUĞUN QTUM PROTOKOLÜNÜ KONTROL ETMESİNİ SAĞLAYACAK, DEFI EKOSSİTEMİ İÇİN TEMEL BİR PARA BİRİMİ olacak. qıswap’ı önümüzdeki aylar içinde çok daha ileri bir noktada görmeyi planlıyoruz.

Qtum, Ethereum’a ait akıllı sözleşme sistemini, Bitcoin’in şifreleme sistemiyle birleştirerek 2016 yılında piyasaya çıktı. Qtum şu an toplam 233,5 milyon dolar değerinde ve piyasada en değerli 66. kripto para birimi.

Qtum’un DeFi’e girmesi pazar için beklenmedik fakat olumlu tepkilerin geldiği bir zaman oldu. Mayıs ayından beri bu birliktelikte yatırımcılar 1 milyar dolar değerinde parasını kitledi.

Qtum Kaç TL, Qtum Kaç Dolar, Qtum Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Qtum Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Qtum ile ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here