Real Madrid Ethereum Tabanlı Sorare Oyununa Katıldı

0
254

Dünyanın en büyük spor kulüplerinden biri olan Real Madrid, Blockchain tabanlı fantezi futbol oyunu olan Sorare’ye katıldığını duyurdu. Oyuncular NFT olarak temsil edilecek.

  • Real Madrid, NFT Futbol oyunu Sorare’ye katıldığını duyurdu.
  • Ramos, Marco Asensio gibi dev isimler NFT olarak takas edilebiliyor ve satın alınabiliyor.
  • Daha önce Gerard Pique Sorare için 3.6 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.

Real Madrid artık Ethereum’da yayında. İspanyol futbol takımı, dijital koleksiyonların ticaretini yapmak için bir fantezi oyunu olan Sorare’ye katıldı .

Real Madrid Zincire Taşınıyor

Dünyanın en büyük futbol klüplerinden biri olan Real Madrid bu gelişmeyle beraber Blockchain teknolojisiyle tanışmış oldu.

Takımın yıldız oyuncu kadrosu, fantastik futbol oyunu Sorare’de genellikle NFT olarak anılan, fungible olmayan jetonlar olarak kullanıma sunuldu. 

Sorare ekibi haberi Twitter üzerinden duyurdu ve NFT meraklıları için Eden Hazard, Sergio Ramos, Luka Modric gibi özel oyuncuların fantezi liginde alınabileceğini bildirdi.

Jetonların sınırlı olması bu tokenleri daha değerli hale geliyor.

Sorare’de Başka Spor Devleri de Var

Real Madrid Sorare ile anlaşma imzalayın ilk futbol devi değil. Bayern Münih takımı daha önce Sorare dünyasına adımını atmış bu adımı ise Kanada ve Kıbrıs takımları takip etimşti.

Geçen ay PSG’nin yıldızı Kylian Mbpappe 55 Bin Euro’dan alıcı bulmuştu. Şirketin yatırımcılarından biri ise Gerard Pique.

Yıldız futbolcu basın açıklamasında “Seyircilerin dikkatinin tek ve en önemli para birimi olduğu bir dijital ekonomide spor oyunları segmentinde büyük bir potansiyel görüyorum” demiş ve yatırımını duyurmuştu.

NFT Kullanımı Artıyor

NFT alanı kripto para piyasasında son zamanda artmaya devam ediyor. Rap starı Lil Yachty’de ETH tabanlı bir kripto para tokenini duyurmak için NFT’sini 16500$’dan açık arttırmaya çıkarmıştı.

Sevilen dijital sanatçı Beeple’nin ”everydays” koleksiyonu ise NFT olarak 3.5 Milyon $’a alıcı bulmuştu.

Her iki satış da, kripto para borsası Gemini tarafından işletilen bir NFT müzayede evi olan Nifty Gateway’de gerçekleştirildi. Bir diğer saygın NFT sanatçısı Trevor Jones, “Picasso’nun Bull” ve “Genesis” adlı eserleri için 55.555.55 $ ve 111.377 $ aldı.

DeFi, 2020’de Ethereum’da üstel bir büyüme yaşarken, NFT patlaması, blok zinciri için diğer kullanım durumları içinde umut veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here