Ripple Fiyat Tahmini: 2021 Sonrası Hedef 30 Dolar Mı?

0
739

Yılın ilk ayında Ripple’nin XRP’si bütün kripto para yatırımcıları için büyük bir hayal kırıklığı yarattı. 1 Ocaktan 31 Ekim’e kadar Bitcoin ve Ether sırasıyla yüzde 92 artarken, Ripple sadece %24 oranında değerini arttırdı.

Fakat 2020’nin laneti XRP için Kasım ayıyla beraber son verdi. Kısa sürede kaybettiği üçüncü en büyük kripto para birimi ünvanını geri alan XRP, birçok yatırımcının dikkatimi çekmeyi başardı. Peki gelecekte XRP’nin fiyatı ne olacak? Bu ay artışı boğa yüzünden miydi yoksa bir yıldızın parlaması mıydı? XRP yatırımı yapmak için doğru zamanda mıyız? Bütün bu soruların cevabını Capital’ın yaptığı araştırmanın içinden sizin için seçtik.

XRP Performansı 2020 İçin Nasıl?

2020 Yılına 0,20 dolar seviyesinde başlayan XRP, Şubat ayı ortasında 0,34 seviyelerine kadar çıkmıştı. Projenin destekçileri genelde uzun süreli yatırım yapmıştı.

Mart 2020’de COVID-19 Nedeniyle artan endişe ve ekonomik belirsizlik, piyasanın çöküşüne ve kripto paraların yükselişine neden oldu. Fakat XRP bu yükselişe ayak uyduramadı ve en iyi 3. kripto para birimiyken, 4’e geriledi.

Dijital para birimi korona döneminde durgunluğunu sürdürdü ve 0,20$ civarında işlem görmeye devam etti. Ağustos ayında 0,30$’a kadar çıkan kripto para birimi, Eylül ve Ekim aylarında ise tekrar 0,25$ seviyelerinde işlem gördü.

Sürpriz ise Kasım ayının sonunda oldu ve XRP’nin değeri yüzde 2020 artarak 0,76’a kadar çıktı.

Madeni paranın artmasının arkasındaki temel faktörler arasında XRP’nin 45,6 milyon dolarlık geri alımı ve zincir içi verilerde gösterilen yükselen adres vardı.

25 Kasım’da günlük hacim olarak ETH’i geçen XRP, tüm yatırımcıları daha çok heyecanlandırdı.

Ripple için 2021 ve Sonrasında Hedef Ne?

Ripple hedef olarak her zaman bankalar tarafından yapılan fon transferlerini kolaylaştırmayı hedefledi. Yıllar boyunca proje, Banco Santander (SAN) , JP Morgan (JPM) , HSBC Holdings (HSBA) , Mizuho Financial Group (8411) , Sumitomo Mitsui Financial Group (8316) gibi birçok tanınmış finans kuruluşu tarafından kabul gördü.

Ağustos ayında Hindistan’ın büyük bankası HDFC’de RippleNet’e katılmıştı. Kasım ayında ise Bank of America ile yaptığı işbirliği doğrulandı.

Ripple’nin artış oranları Credible Crypto’ya göre ”tamamen sağlıklı” bu nedenle Ripple için gelecekte 25 – 30 dolar bir rakamın oldukça olası ve gerçekçi olduğu analist tarafından dile getiriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here