Ripple’nin Eski Kurucu Ortağı McCaleb, XRP Satışlarını Durdurdu

0
245
  • Eski Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb, XRP satışlarını durdurdu.
  • McCaleb’ SEC’in Ripple aleyhine açtığı dava sonucunda, yasal işlemlerle karşı karşıya kalabileceğini dile getiren birtakım iddialar var.

Ripple’ye SEC tarafından açılan dava, Noel yaklaşırken piyasada baskı yaratmaya devam ediyor. XRP topluluğunun saygın bir üyesi olan Leonidas Hadjiloizou’nun attığı tweette, 24 Aralık’ta McCaleb tarafından hiçbir XRP satışı gerçeklemediğini dile getirdi.

Hadjiloizou’ya göre, McCaleb’in XRP’lerini satmaması, cüzdanında tutmaya devam etmesinin nedeni SEC davasından korkması olarak gösteriliyor. Twitter fenomeni, XRP uzmanı McClaeb’in XRP’lerini SEC’in gözüne batmamak için saattığını getirdi.

Geçtiğimiz günlerde 0,60$ seviyelerine kadar gelerek rekor seviyelere ulaşan XRP, McCaleb’in birçok satışıyla karşı karşıya kalmıştı. Eski Ripple kurucu ortağı bir hafta boyunca günde yaklaşık 10 Milyon Dolar değerine gelen XRP satmıştı. En son olarak ise 6 Aralıkta 29,5 Milyon XRP, McCaleb tarafından satılmıştı.

Jed McCaleb XRP’den ayrıldığında iddialara göre 9 milyar para aldı ve XRP fiyatının düşmemesi için XRP Labb ile bir anlaşma yaptı. Anlaşmaya göre McCaleb seçtiği bir hayır kurumuna 2 milyar XRP bağışlamak durumunda kaldı.

Bunun için belirli kurallar konulmuştur. Örneğin, eski Ripple kurucu ortağının DAF ile birlikte günlük ortalama XRP hacminin maksimum% 0,5’ini satmasına izin verilir. Bu kota ikinci ve üçüncü yıllarda% 0,75’e, dördüncü yılda% 1’e yükseldi. Anlaşmanın dördüncü yılından sonra McCaleb ve DAF, her gün ortalama günlük hacmin% 1,5’ini satabilir.

XRP Kaç TL, XRP Kaç Dolar, XRP Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için XRP Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

XRP ile ilgili bu paylaşımı aşağıda yer alan butonlardan paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here