Rusya Devlet Memurlarının Kripto Cüzdanlarını İlan Etmesini İstiyor

0
301

2020’nin önemli bir bölümünde, Rus hükümeti kripto paralarla ilgili düzenlemeler oluşturdu ve kripto alanına yeni bir düzen getirdi. Sadece özel şahısların ve firmaların yükümlülüklerinin ötesinde, kanunlar aynı zamanda devlet memurları içinde yeni gereklikler getiriyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, devlet memurlarının kripto yatırımlarını ilan etmesi için ”dijital finansal varlıklar” konusunda resmi değişiklikler yaptı.

Kararname, yetkililerin sahip oldukları dijital varlıklar, edinim verileri ve sahip oldukları varlıkların ne kadarı gibi bilgileri ifşa etmesi gerekeceğini öngörüyor.

Kararnameye göre devlet memurları sadece kendilerinin değil eşlerinin ve çocuklarının sahip olduğu dijital varlıkları da yayınlamak zorunda.

Rusya’da Kripto Paralar için Ağır Vergi Şartları

Rusya kripto paralarında yaptığı düzenlemelerle, bireyler ve işletmeler için oldukça ağır kripto vergi şartları getirdi.

Eylül ayında Kommersant , Maliye Bakanlığı’nın dijital varlıklar üzerinde vergi beyan edememesi nedeniyle cezai sorumluluk getirdiğini bildirdi . Raporda, bakanlığın yıllık kripto operasyonlarında bir milyon Ruble’den (13.000 $) fazla bildirimde bulunmayan kişiler için üç yıllık hapis veya ağır işçilik önerdiği açıklamış ve Kriptodede olarak bunun haberini yapmıştık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here