Rusya Ekim Ayında Yüzde 19 İle Bitcoin’e En Çok İlgi Gösteren Ülke Oldu

0
238

Bitcoin’in dünya pazarındaki değeri her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalara göre Rusya, Ekim ayında Bitcoin’e en çok ilgi gösteren ülkeler arasındaydı. Öyle ki, tek başına dünya çapındaki Bitcoin işlemlerinin yüzde 19’unu göğüsleyen ülke bu ay dünya birincisi oldu. Veriler Cryptodiffer tarafından hazırlandı. Aynı verilere göre Rusya dışında Venezuela ve ABD’nin de istatistikleri dikkat çekiyor. Venezuela dünya çapında yüzde 13’lük bir işlem hacmine sahip. ABD’nin bu ayki verileri ise kripto para takipçilerinin çoğunu şaşırtı: ABD Ekim 2020’de dünyadaki kripto para işlem hacminin yüzde 10’luk bir payına sahip.

Raporun detaylarına göz atalım! Kripto para dünyasına her geçen gün daha çok ilgi göstermeye başlayan Columbia’nın toplam hacim sayısı içerisindeki payı yüzde 9. Bu da son derece yüksek bir oran. Birleşik Krallık, yani İngiltere de yüzde 6’lık bir orana sahip. Güney Afrika ve Çin ise yüzde 4 ile bu listeye girmeyi başardı.

”Bitcoin kaç TL?”, ”Bitcoin kaç Dolar?”, ”Bitcoin son fiyatı ne?” sorusunun yanıtını bulmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Haberimizi arkadaşlarınızla paylaşmak için aşağıdaki paylaşım butonlarından yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here