SEC Onaylı Kripto IPO Arzı Sağlayan INX, STO Platformunu Satın Aldı

0
233

Kripto endüstrisi, 2020’nin sonlarına gelmişken yeni bir satın alma süreci ile hareketlendi. Yapılan resmi duyuruya göre INX, Finans Sektörü Düzenleme Kurumu ve Menkul Kıymetler Yatırımcıları Koruma Kurumu’nun temel gereksinimlerine uygun olarak, aracı bayi olarak faaliyet gösteren Open Finance’yi satın almaya karar verdi ve sürecin tamamlanması için bir ön protokol imzalandı.

Bu yeni anlaşma ile INX, aracı bayi olarak çalışan Open Finance’in pek çok kolunu satın almaya hazırlanıyor. Buna alternatif finansal ticaret sistemi, ATS, ek sistemler, dijital varlık listeleri, müşteri tabanı ve sistemin sahip olduğu tüm lisanslar da dahil.

Üstelik OpenFinance’nin listelerinde çok sayıda önemli endüstri lideri de mevcut. Örneğin VC Blockchain Capital, Spice VC ve Lottery.com gibi büyük firmaların tamamı bu listede yer alıyor. INX’in temsilcileri de bu şirketlere Open Finance tarafından verilen hizmetin satın alma sürecinden sonra da devam edeceğini ve bu bakımdan operasyonların stabilizesinin sağlanacağını belirtti.

INX başkanı ve kurucusu olan Shy Datika, bu satın alma işleminin INX’i yüksek oranda destekleyeceğini belirtti. Özellikle dijital varlık ekosisteminde INX’in yerinin güçleneceği ile ilgili birtakım söylemlerde bulunan Datika, konu hakkında son derece heyecanlı duruyordu.

‘’Dijital menkul kıymetler, geleneksel sermaye piyasalarında yeni nesil bir evrimi temsil etmektedir. Geleneksel hisse senetlerine karşı dijital varlıkları listelemek ve onları öne çıkarmanın pek çok faydası mevcut. OpenFinance de bu kapsamda sektördeki bir öncüyü temsil ediyordu. Ayrıca söz konusu girişim Wall Street, Blockchain topluluğu, ABD piyasa düzenleyicilerinin de saygısını kazanmış durumda. Bu girişimi satın almış olmanın mutluluk ve gururu içerisindeyiz.’’

Halka Arz ve IPO

OpenFinance’nin CEO’su Jim Stonebridge de, bu satın alma işlemine gayet olumlu baktığını belirten açıklamalarda bulundu. OpenFinance’nin ve INX’in, dijital varlıkların listelenmesi ve ticaretin devamlılığı için güvenli bir ekosistemin oluşturulması için benzer hedefleri paylaştığını belirten CEO, bu hedefler doğrultusunda güçlü adımların atılabileceğine inandığını belirtti. OpenFinance’nin CEO’su Jim Stonebridge;

‘’Düzenleyici bir gözetimin likidite ile bir araya geldiğinde, dijital varlıkları şirketlerin ve yatırımcıların kendi sermayelerini arttırmak için tercih ettikleri bir araç haline getireceklerine inanıyorum’’ dedi.

Son haberler, INX’in Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na kayıtlı halka arz sürecinin ortasından gelmeye devam ediyor. Bilindiği üzere, SEC’e kayıtlı olan ilk güvenlik token’i olduğu söylenen IPO, Ağustos 2020’de piyasaya sürülmüştü ve 117 milyon dolarlık bir değere sahipti. 14 Eylül’den beri INX’in halka arz ettiği IPO, Bitcoin ya da Ethereum gibi temel kripto para birimlerini de kabul etmeye başladı.

Ethereum Kaç TL, Ethereum Kaç Dolar, Ethereum Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Ethereum Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

INX ve IPO İş Birliğiyle İlgili Olan Bu İçeriği Aşağıda Yer Alan Paylaşım Butonlarından Paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here