Skycoin (SKY) Coin Nedir? – Skycoin (SKY) Nereden Alınır?

0
657

Skycoin, Bitcoin’in ardından blockchain dünyasında adını sıkça duyuran bir başka ağdır. Bu ağ ile ilgili bilgileri Kripto Dede olarak sizlerle bu yazımızın içeriğinde paylaşıyoruz. Skycoin (SKY) coin nedir, Skycoin (SKY) nereden alınır gibi soruları bu yazıdan bulabileceksiniz.

SKY/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için SKY logosuna tıklayabilirsiniz.


SKY/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda SKY/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Skycoin (SKY) Coin Nedir?

sky coin nedir

9 yıldır geliştirmesi devam eden Skycoin, tam bir blok zincir ekosistemidir. Açık kaynak, eşler arasında paylaşıma dayanan ve güvenli bir ağ oluşturmayı amaçlar. Skycoin blok zinciri dahilinde kullanılan kripto para birimi ise SKY olarak adlandırılmıştır.

Skycoin diğer PoW ve PoS sistemlerinden ayrılan kendine özgü bir yapıya sahiptir. Bu yapıya Obelisk denir.

Skycoin (SKY) Coin Nereden Alınır?

sky coin nereden alınır

Skycoin satın almak için Binance.com’a bu linkten giriş yapabilirsiniz.

Skycoin (SKY) Coin Nasıl Çalışır?

Tamamen merkeziyetsiz bir blockchain oluşturmayı amaçlayan Skycoin bunu Obelisk ile başarıyor. Yapısı sebebiyle herhangi bir madencilik işine ihtiyaç duymaz. %51 olarak adlandırılan ataklara karşı dayanıklıdır.

Çift düğüm yapısı ile bir düğüm karar verici olurken diğer düğümler blok yapıcı olur. Blok yapıcılardan gelen bilgiler burada onaylanır ve bloklar ortaya çıkar. Bu süreçte de problemli düğümlerden gelen yanlış veriler elenir. Bu sayede sistem düzenini korur.

Skycoin (SKY) Coin Editör Yorumu

Yıllar içerisinde gelişimini devam ettirmeyi sürdüren Skycoin, 2017’nin sonlarında 100 milyon dolarlık piyasa değerine ulaşmıştır. Özellikle Bitcoin’in çok hızlı yükseldiği zamanlarda ona paralel olarak bu artış gerçekleşmiştir.

2018 yılında gerçekleşen yükseliş ise Bitcoin’in o yıldaki ciddi düşüşünün gölgesinde kalmaya başlamıştı. Ancak yine de yatırımcılarını ciddi anlamda mutlu etmeyi başaran Skycoin, günümüzde düzenli bir grafiğe sahiptir.

Bu bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen yatırımlarınızı planlarken araştırmalarınızı detaylı ve iyi yapmaya çalışınız.

Skycoin (SKY) coin nedir ve Skycoin (SKY) nereden alınır konulu içeriğimiz hususunda belirtmek istediklerinizi yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Skycoin SKY Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Skycoin için dolaşıma girecek miktar ne kadar olacaktır? Sınırı var mı?

Skycoin toplam arzı 25.000.000 SKY olarak belirlenmiştir. Maksimum arz ise 100 milyon SKY’dır. 23 Eylül itibari ile dolaşımda olan miktar ise 19 milyon SKY’dır.

Skycoin’in ICO’su ne zaman yapıldı?

ICO 1 Ağustos 2017’de başlayıp 31 Ağustos tarihinde tamamlanmıştır. Hedeflenen satış miktarına ulaşılmıştır.

CX nedir?

CX, Skycoin’in gelişiminde önemli bir rol oynayacak olan ve diğer dillerin yerine sistemde daha iyi sonuçlar vereceği düşünülen bir programlama dilidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here