Storj Coin Nedir? – Storj Nereden Alınır?

0
520

Kripto Dede ekibi olarak sizler için coin rehberimizi güncellemeye devam ediyoruz. Bu içeriğimizde sizlerle, dosya depolama alanındaki boşluğu doldurmayı planlamış olan bir coinden bahsedeceğiz. Storj coin nedir, Storj nereden alınır gibi sorularınıza cevap bulacağınız bu içerikle ilgili olarak aklınıza takılanları yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

STORJ/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için The Storj Network Coin logosuna tıklayabilirsiniz.

STORJ/TRY Fiyat Grafiği

Storj Coin Nedir?

Storj, en basit tabiriyle blok zinciri üzerinden bağlantılar sağlayarak gizli ve güvenli bir bulut depolama hizmetidir. Burada asıl amaç, engellenemeyen ve kimsenin tekelinde olmayan bir veri depolaması sağlamaktır.

Storj coin, sistemde kullanılan dijital para birimidir. Depolama için hard disklerini kiralayan kişilere bu hizmetlerinin karşılığı olarak ödenir.

Storj coin hakkında daha fazla bilgi almak için resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Storj Coin Nereden Alınır?

Storj coini satın almak için Binance kullanabilirsiniz. Binance sitesine kayıt için lütfen tıklayınız.

Storj Coin Nasıl Çalışır?

Storj yapısı gereği veri depolamasını yapmak için kendine özgü bir yöntem kullanır. Sisteme aktarılması istenen dosyalar yüklendiğinde birkaç farklı parçaya bölünür. Bu parçalara shard adı verilir.

Her bir shard farklı bir lokasyonda yer alan Storj yüklü bilgisayarlarda depolanır. Bütün bu işlemler şifreli bir şekilde yapılır ve dosyaların kendileri de şifrelenmiştir. Bu dosyalara ulaşım sadece yükleyen kişi tarafından mümkündür.

Storj Coin Editör Yorumu

Storj coin için 2017 yılı sonları ve 2018 yılı başları çok iyi geçmişti. Özellikle o yıllarda kripto paraya olan ilginin artması ve Bitcoin dışındaki diğer kripto paraların da değerlerinin artması sebebiyle bundan Storj’da etkilenmişti. Ancak bu süreçten sonra borsalarda grafikler daha normal bir seyre döndü.

Grafik incelendiğinde uzun bir süre Storj’un sabit ilerlediği görülebilir. 0,10 dolar ve 0,18 dolar seviyelerinde değişen fiyatlara sahip olan Storj coin, 2020 ağustos ayının ortalarından itibaren ciddi bir yükselişe geçti. O dönemde alım ve satım yapanlar 2 kat kazanç sağladı. Yıllar içerisinde veri güvenliğinin daha da önem kazanması ile bu projenin coin değerinin de artacağı düşünülebilir.

Bu sayfada gördüğünüz bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce doğru araştırmayı yaptığınızdan emin olunuz.

Storj coin nedir ve Storj nereden alınır konularındaki bu içeriğimizi soru cevap bölümü ile sonlandırıyoruz.

STORJ COIN HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Storj coin arzı ne kadardır?

Storj için toplam arz miktarı 425 milyon STORJ olarak belirlenmiştir. Dolaşımda olan miktar ise Eylül 2020 itibariyle 198 milyon STORJ’dur.

Storj için ICO ne zaman yapılmıştır?

ICO 24 Mayıs 2017 tarihinde tamamlanmıştır. Tam olarak 30 milyon dolar gibi bir yatırım elde edilmiştir.

Storj token türü nedir?

Token tipi ERC20’dir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here