StrongBlock Yeni Stratejisini Açıkladı: Arz Edilmiş Tokenların Yüzde 96’sını Eritecek

0
269

StrongBlock dünyada gittikçe genişlemekte olan blockchain altyapısını güçlendirmek için tasarlanmış bir platform. Platform bugün yeni bir strateji açıkladı. Bu stratejinin amacı Ethereum node sağlayıcılarını desteklemek.

Bu stratejiyi uygulamaya başlamak için StrongBlock, blockchain zincirlerinde kullanılan token arzını %96 oranında azaltacak. Bu oran 10 milyon olan token sayısının 400.000’e düşmesi anlamına geliyor. Bu azalma sonucunda StrongBlock, Ethereum’un node sağlayıcılarının çok daha yüksek bir ivmeyle artmasını ve hizmetlerini Bitcoin ve Ethereum 2.0 gibi diğer katman-1 node sağlayıcılarına da sunmayı hedefliyor.

StrongBlock Hakkında Daha Fazla

2020 Ekimde kurulduğundan beri StrongBlock’un kuruluş amacı blockchain ağlarının, onları koruyan insanları ödüllendirme yöntemlerini değiştirmek. Diğer blockchain ağlarının aksine StrongBlock yönetişime dayanan bir token yapısına dayalı. StrongBlock’un kullanım alanı, Ethereum ve diğer desteklenen blockchain protokollerini yürüten node sağlayıcıları ödüllendirebilmek.

StrongBlock yeni stratejisini açıkladı

Kripto Paralarda Yeni Boğa Piyasaları

Kripto paralar için yeni boğa piyasaları burada fakat maalesef blockchain dünyası buna henüz hazır değil. Var olan Ethereum altyapısı hala piyasaların ihtiyaç duyduğu ama yerine getirilememiş bir entegrasyon sorunuyla boğuşuyor. Maalesef piyasalar yaygın bir kripto para kabulünden hala uzak. Bu sözler StrongBlock’un kurucusu ve CEO’su olan David Moss’a ait. Ondan alınan bilgilere göre 2017’de var olan aktif, güvenilir ve iyi yönetilen Ethereum node’ları günümüzde yok. Var olan node’lar eskide kalmış, güvenilmez ve oldukça kötü yönetilmekte. Maalesef aynı sorun diğer Katman-1 blockchain ağlarında da var. StrongBlock, Ethereum ve diğer blockchain sağlayıcılarının ölçekleme işlemlerini daha optimal bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlamayı vaat ediyor.

Blockchain Nodeları Nedir?

Blockchain nodeları blockchain ağlarında aktarılması, depolanması ve yedeklenmesi istenen verilerin merkezi olmayan bir şekilde tutulduğu veri düğümleridir. Bu veri düğümleri blockchain ağlarının merkezi olmayan yapısını ve bu yapının güvenliğini sağlar. Çünkü herhangi bir veri dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir düğümde tutuluyor olabilir. Bu arada bu veri paketleri parçalanmış bir haldedir. Ulaşılırken kullanılan blockchain protokolüne göre yeniden bir araya getirilir. Sistemin güvenliğinin sigortalarıdır denebilir.

”Ethereum kaç TL?”, ”Ethereum kaç Dolar?”, ”Ethereum en güncel fiyatlar” hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Haberimizi arkadaşlarınızla paylaşmak için aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here