Tether Piyasa Değeri Yalnızca 9 Günde 1 Milyar Dolara Çıktı!

0
290
  • Tether(USDT) piyasa değeri geçtiğimiz 9 günün sonuda 1 milyar dolar büyüdü
  • Bu Eylül 20202den sonra yaşanan en büyük 2. büyük büyüme
  • Tether’in güvenliği ile ilgili birçok spekülasyon bulunuyor.

En büyük sabit para olan Tether, geçtiğimiz 9 günde piyasa değerinde 1 milyar dolar büyüdü. BTC’nin yükselişinde bu büyümenin etkisi oldukça büyük.

USDT Sürekli Büyüyor!

ABD Dolarına sabitlenmiş stablecoin Tether, geçtiğimiz haftada dikey bbir büyüme gerçekleştirdi. Şirket USDT’nin 1’e 1 olmasını ABD’nin desteklediğini iddia ederken ABD tarafından konuyla ilgili net bir açıklama henüz yapılmadı.

USDT’i yöneten Bitfinex borsası(tartışmal) bu değerin artmasına neden olan aktör olarak gösteriliyor. Paolo Ardoino USDT ve Bitfinex’in farklı şirketler olduğunu söylese de şirketlerin ikisinin de CTO’sunun aynı olması kafaları karıştırıyor.

Geçtiğimiz günlerde Bitfiniex ve Tether’e konuyla ilgili bir dava açıldı. Davada Tether ve Bitfinex’in 2017’de Bitcoin fiyatını manipüle etmek için işbirliği yaptığını iddia ediyor. Bitfinex’in Tether’i Bitcoin satın almak ve fiyatı şişirmek için yazdırdığı, sadece daha fazla Tether için sattığı söyleniyor. 4 Haziran 2020’de dava Bittrex ve Poloniex borsalarını da içerecek şekilde değiştirildi ve henüz bir sonuç alınamadı.

Bu davayla ilgili gelecekte çıkacak kararlar Tether’in ve BTC’nin kaderine yön verebilir.

Ardoino 26 Kasım 2020’de etkinlik hakkında bir tweet attı. Bu genişlemenin 4 Eylül 2020’de yaşanan gelişmeden sonra en büyüğü olduğu belirtildi.

2020’nin başında USDT’nin piyasa değeri sadece 4 Milyar dolarak olarak kabul ediliyordu. Şu an ise bu değer 13 milyardan fazla. Bu artışın hepsinin belgelenmemiş olması USDT ile ilgili birtakım dedikoduların çıkmasına sebep oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here