Tether (USDT) Coin Nedir? – Tether (USDT) Nereden Alınır?

0
312

Kripto Dede sizler için bugün Tether isimli coini inceliyor. Bu coin hakkında merak edilen birçok soruya cevap bulacağınız bu içerikte öncelikle en önemli sorular olan Tether coin nedir ve nereden alınır ile başlıyoruz. Yazının ilerleyen bölümlerinde ise coinin durumu ile ilgili yorumlarımız ve son olarak da sıkça sorulan sorular yer alacak. İyi okumalar.

TETHER/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için aşağıdaki TETHER yazısına tıklayabilirsiniz.

TETHER/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda TETHER/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Tether (USDT) Coin Nedir?

tether usdt coin nedir

Tether projesi dijital anlamda stabil bir para birimi ortaya çıkarma amacıyla planlanmıştır. Bu plan doğrultusunda, kripto para dünyasında diğer durumlara bağlı olarak çok fazla etkilenmeden değerini koruyan bir para birimi yapılması için dolar baz alınmıştır.

USDT olarak isimlendirilen bir birime de sahip olan Tether coin, birçok blok zinciri üzerinden ulaşılabilir şekilde işlemektedir. Özellikle Bitcoin ve Ethereum ağında kullanılmasının yanında, EOS ve Tron ağlarında da kendine yer edinmeyi başarmıştır.

Tether hakkında daha fazla bilgiye buradan resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Tether (USDT) Coin Nereden Alınır?

tether usdt nereden alınır

Tether satın almak için buradan Binance’ye kaydolabilirsiniz.

Tether (USDT) Coin Nasıl Çalışır?

Tether fiyatlardaki dalgalanmaların önüne geçmek için üretildiğinden dolayı, sadece Amerikan dolarına bağlı olarak fiyat değişikliği yaşar. Bu sebeple bir Tether her zaman 1 dolar civarında alınır ve satılır. Fiyatının değişmemesi için sistem de buna göre tasarlanmıştır.

Bitcoin ve diğer birçok kripto para birimi USDT cinsinden değerleri üzerinden işlem görmekte olup bu sayede stablecoin olan Tether’ın kullanımı da artmaktadır. Farklı para birimleri arasında geçişi de bu sayede kolaylaştırır.

Tether (USDT) Coin Editör Yorumu

Tether yıllar boyunca hep sabit bir değerden ilerledi ve 1 dolar karşılığı 1 Tether olarak satın alındı. Ancak bu durum 2017 yılının ortalarından itibaren farklı noktalarda kullanılmaya devam edilmesi ile değişti. Her ne kadar stablecoin olarak isimlendirilse de sistemin işleyişine göre bir doların üzerinde ya da altında, çok küçük birkaç cent cinsinden artış ya da azalış ile fiyatı belirlenmeye devam edildi.

Sürekli olarak yeni üretilen coinlerin de sisteme dahil edilmesi ile USDT için ciddi bir pazar payı oluşmuştur. Kasım 2020’ye girerken 17 milyar dolara yakın bir pazar payı karşımıza çıkmıştır. Sabit bir değeri olduğu için de dolaşımda olan arzın da yine 17 milyar seviyelerinde olduğu görülüyor. Bitcoin hususunda alım ve satım yaptığınızda elinizdeki parayı başka coinlere çevirmek yerine direkt olarak USDT’ye çevirerek olası değer dalgalanmalarından etkilenmemiş olursunuz.

Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

Tether (USDT) Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Konumuzda yer alan Tether (USDT) coin nereden alınır ve Tether (USDT) coin nedir soruları ile birçok noktada merak edilenleri netleştirdiğimizi düşünüyoruz. Ancak yine de eksik kalan kısımlar var ya da aklınıza takılan sorular var ise bunları bize yorum bölümünden iletebilirsiniz. Son olarak da sizleri sıkça sorulan sorular ile baş başa bırakıyoruz.

Teher toplam coin arzı ne kadardır?

Toplam arz 20 Ekim 2020 itibariyle 16 milyarın üzerindedir. Bu arz miktarı pazar payı arttıkça yükselmeye devam edecektir. Sabit bir sınırı bulunmamaktadır.

Tether kim tarafından üretiliyor?

Tether Limited, Tether coinin arkasındaki firmadır. Üretimi bu firma yapmaktadır.

USDT coin için token türü nedir?

İlk olarak Bitcoin ağında kullanılan Tether, sonrasında Ethereum’a da aktarılmıştır. Ethereum’da bulunması sebebiyle token türü ERC-20’dir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here