Tether’in Piyasa Değer, 17 Milyar Dolar’ı Aştı, Son Üç Ayda %40 Artış!

0
216

Stablecoin olarak adlandırılan ve ABD Dolar’ı ile eş değere sahip olan Tether, piyasalardaki en popüler kripto para birimlerinden biri olarak gösteriliyor. Son dönemlerde ise, özellikle 6 Kasım’da yani bugün, söz konusu kripto para kendi tarihinde oldukça önemli bir dönüm noktasına ulaştı.

DeFi’nin hareketlenmesi ile birlikte Tether de hareketlenmeye devam ediyor.

Merkezsiz finans sistemlerinin çalışma süreçleri Tether’in piyasa değerini doğrudan etkiliyor. Decentralized Finance olarak da tabir edilen DeFi’nin, Tether’in kapitalizasyonunu arttırdığına dair açıklamalar yapılıyor. Tether, ”amiral gemisi” olarak nitelendirilen kripto para birimi USDT’nin değerini son olarak 17 milyon dolara çıkardı. Piyasadaki diğer stablecoin rakipleri ile kıyaslandığında bu rakamın erişilmez olduğunu söylemek mümkün.

Tether piyasa değeri

Tether’in geliştirme ekibinde olan kişilerle yapılan röportajlarda, ekip, bu gelişmelerin şaşırtıcı olmadığını ve uzun süredir bunların yaşanmasını beklediklerini belirtiyor. Ekibin açıklamalarına göre, USDT’nin temel özelliği kullanılabilirliği ve pratik transfer olanakları. Bitcoin’den daha hareketli, Ethereum’dan daha güvenilir. USDT, herkes için gelecek vaat ediyor.

Tether, DeFi protokolüne bağlı olan çok sayıda sisteme entegre edilebilirliği sayesinde Tether’in kullanım alanı her geçen gün daha çok artıyor. Bu içerik yazılırken Tether’in bulunduğu platformların sayısı oldukça fazla. Algorand, Bitcoin Cash’in Simple Ledger Protocol (SLP), Ethereum, EOS, Liquid Network (Blockstream’den Bitcoin yan zinciri), Omni (Bitcoin tabanlı çözüm) ve Tron üzerinde Tether (USDT) ulaşılabilir durumda.

Tether kaç TL, Tether Kaç Dolar, Tether ne kadar arttı sorularının yanıtı için hemen buraya tıklayabilirsiniz.

Haberimizi arkadaşlarınızla paylaşmak için aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here