Toyota Token İçin Japon Kripto Borsasıyla İş Birliği Yapıyor!

0
231

Toyota Motor Corporation’un BT kolu olarak bilinen Toyota System, 26 Ekim’de yapılan resmi duyuruya göre Japon Kripto Para Borsası Decurret ile yeni bir kripto para işbirliğine giriyor.
Pilot bir uygulama yaparak işbirliğini başlatacak olan iki kuruluş, 2500’den fazla Toyota Systems çalışanıyla, denemeler yapacak.

Yeni bir dijital token üzerinde çalışma yapan iş ortakları, bu paranın Japon Yeni ile takasının mümkün olmadığını, resmi olarak duyurdu. Bu nedenle token’in Japon Yeni karşılığında bir borsa değeri olmayacak.
Pilot uygulaması yapılan dijital parabirimi, Decurret tarafından kullanılan Blockchain teknolojisini kullanacak. Decurret’ın blockchain teknolojisiyle, kripto para üretmek için kullanacağı bu teknoloji, ilk büyük testini yapmış olacak.

Pilot çalışmayla Japon iş ortaklarının amacı daha stabil bir ödeme sistemi kurmayı amaçlıyor. 2500’den fazla kişinin sistemi kullanması, veri işleme öncesi oldukça yoğun veri topiklerinin çıkmasına neden olacaktır.

Toyota sadece token değil 2020 Mart ayında yine blockchain endüstrisini araştırmak için Blockchain Lab departmanını kurmuştu. Firma 2016 yılında yine bir blockchain tabanlı R3 konsorsiyumuna katılmıştı.

Otomobil Üreticileri ve Kripto Para

Toyota ilgisini blockchain teknolojisine aktaran tek otomobil üreticisi değil. Ekim ayında BMW Kore, Bmw Group’ta blockchain tabanlı token denemesi yapacağını duyurmuştu. Yine 020 Eylül’de Groupe Renault araç parçalarında kullanılan otomasyon sistemiyle ilgili, blockhain tabanlı teknolojileri araştırdığını kamuoyu ile paylaşmıştı.

Otomobil Üreticileri Kripto Para Yatırımı Yapıyor Mu?

Otomobil üreticilerinin yaptığı bilinen bir kripto para yatırımı yok. Üreticiler kripto paranın yatırım değerinden çok kullandığı blockhain teknolojisiyle ilgileniyor. Birçok otomobil üreticisi otomasyon ve üretim süreçlerinde blockchain teknolojisi kullanmaya sıcak bakıyor. Gelecek yıllarda devletlerin blockchain ve kripto paralara olan baskısının azalması, otomobil üreticileri ve blockchain teknolojisinin daha çok karşımıza çıkmasının başlangıcı olabilir.

Bu içeriği paylaşarak Blockchain teknolojisi ve otomobiller hakkında haberleri takip eden sevdiklerinize yardımcı olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here