Uniswap (UNI) Coin Nedir? – Uniswap (UNI) Nereden Alınır?

0
475

Bu yazımızın konusu Uniswap (UNI) coin nedir ve Uniswap (UNI) nereden alınır. Kripto Dede ekibi olarak özellikle bu kadar çabuk, bu konulara değinmemizin sebebi, son günlerde bu coinin yayınlanması ile inanılmaz derecede yükselişe geçmesidir. Kısaca bu coinin ne olduğundan ve nasıl bir duruma gelmesi beklendiğinden bahsedelim.

Sizlerin bu coin hakkında soruları olur ise öncelikle soru cevap kısmını incelemenizi, eğer o kısımda ilgili cevabı bulamadıysanız bize yorumlardan yazmanızı rica ediyoruz.

UNI/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için Uniswap logosuna tıklayabilirsiniz.

UNI/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda UNI/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Uniswap (UNI) Coin Nedir?

uniswap uni coin nedir

Uniswap Ethereum bazlı bir DeFi borsası olarak hizmet veriyor. Aynı kulvarda bulunan SushiSwap gibi, kendileri de bu konularda ciddi işler yapmaya başladı. Bu durumda kendilerinden bir koin beklentisi de vardı haliyle ve bu geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Bunun için de Uniswap Coin olarak adlandırılan UNI kısaltmasına sahip olan bir resmi coin duyuruldu.

Uniswap (UNI) Coin Nasıl Çalışır?

Uniswap ekibinin üzerinde çalıştığı coin olan Uniswap Coin, “Governance token” (yönetime katılabilen) diye adlandırılan bir coindir.

Hem alım satım işlemlerinde kullanılabilir hem de coin sahipleri ileride yapılacak güncellemelerde, alınacak kararların onay sürecine dahil olabilecek.

Uniswap (UNI) Coin Editör Yorumu

Halihazırda Uniswap sisteminin 2 yıl içerisinde 20 milyar dolarlık bir işlem hacmine sahip olması borsanın ne kadar başarılı işler çıkardığını gösteriyor. Hal böyle olunca, duyurulan coin konusunda diğer coinlerin başarısı gibi bir başarı bekleniyordu. Ancak kimse bu kadar büyük bir sıçramayı tahmin edemedi.

Özellikle Uniswap’ı 1 Eylül’den önce kullanan ve destekleyen kişilere verilen ödüllerin 400 UNI’den başlıyor olması da bir ciddi bir şok etkisi yarattı.

Borsalarda işlem gördüğü saatlerde bu minimum ödül 1200 dolar seviyelerindeydi.

Madenciliğin de başlaması ile yükselişe geçmesi beklenen coin için bu durum çok hızlı gerçekleşti. 4 dolar seviyelerinden, 7 dolara kadar bir yükseliş trendi izledi. Başarısının bu şekilde devam edeceği ve zaman geçtikçe de coin değerinin artacağı görülüyor.

Ancak unutmayınız, bu bahsettiklerimiz herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen yatırımlarınızı yapmadan önce ciddi araştırmalar yapınız.

Uniswap (UNI) Coin Nereden Alınır?

uniswap uni coin nereden alınır

Uniswap Coin satın almak için ilk olarak Binance borsasını tercih edebilirsiniz. Ciddi anlamda yükselişe geçen bu coini satın almak için bu bağlantıya tıklayınız.

Uniswap UNI Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Uniswap’da hangi madencilik havuzları bulunacak?

Uniswap v2’de yer alması planlanan havuzlar; ETH/USDT, ETH/USDC, ETH/DAI ve ETH/WBTC’dir.

Uniswap’ın sözleşme adresi nedir?

Uniswap Coin (UNI) sözleşme adresi “0x1f9840a85d5aF5bf1D1762F925BDADdC4201F984” olarak paylaşılmıştır.

Uniswap airdrop miktarı nedir?

Uniswap, sisteminde işlem yapmış her kullanıcıya 400 UNI gönderdi. İlk günden beridir destekleyenler ise çok daha fazla ödül almayı başardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here