Ünlü Ekonomist: Ethereum’un Değeri Bitcoin’i Aşabilir

0
230

En sevilen yatırımcılardan biri olan Efsanevi Raoul Pal, Ethereum hakkında oldukça cesur açıklamalar yaptı. Ekonomist, ETH’nin değerinin gelecek yıllarda BTC’yi aşmaması için bir sebep görremediğini dile getirdi.

Raoul Pal, Ethereum’un lider kripto para birimi Bitcoin’i geride bırakmak için birçok avantaja sahip olduğunu dile getirdi. Toplam değeri 334 Milyar olan Bitcoin’e karşın ETH’nin değeri 62 Milyar Dolar olarak kabul ediliyor.

Stratejist ve tarihçi Raoul Pal, twitter üzerinden yaptığı açıklamada Ethereum için ileriye dönük oldukça ciddi açıklamalar yaptı.

“Benim önsezim, BTC’nin mükemmel bir teminat katmanı olduğu, ancak yukarıdaki nedenlerden dolayı 10 yıl içinde ETH’nin piyasa değeri açısından daha büyük olabileceği yönünde.”

Ethereum Bitcoini Gerçekten Aşabilir Mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin, 2020’de oldukça fazla yol geldi. Daha önce yaşadığı büyük düşüşleri bile başarıyla aşan kripto para birimi Bitcoin, en çok eleştiriyi ödeme kısmında yavaşlıktan alıyor. Ethereum ise geçtiğimiz sene Paypal, BTC üzerinde yapılan transfer işlemlerini dahi aşan hacmiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Gelecek zaman içerisinde DeFİ ekosisteminin büyümesi, Ethereum’un katmanlı yapısını öne çıkarabilmesiyle 2. büyük kripto para birimi, liderliğe göz dikebilir.

Ethereum Kaç TL, Ethereum Kaç Dolar, Ethereum Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Ethereum Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Kriptodede olarak ETH’e dair en güncel haberleri sizinle paylaşıyor olacağız. Aşağıda yer alan butonlar üzerinden bu haberi paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here