Visa 60 Milyon Yatırımcıyı Birbirine Bağlamak İçin Ethereum Tabanlı USDC ile Ortaklık Yapıyor

0
218
  • Visa, 2,9 milyar USDC stabilcoin’in arkasındaki şirket olan Circle Internet Financial ile ortaklık kurduğunu duyurdu.
  • Ortaklık, seçkin Visa kredi kartı düzenleyicilerin USDC ödemelerini entegre etmelerine ve potansiyel olarak 60 milyon kişiye ulaşılmasını sağlayacak.

Dünyanın en büyük kredi kartı devlerinden biri olan VİSA, USD COIN(USDC) Stablecoin sahibi Circle Internet Fınancial ile ortaklık yaptığını duyurdu. Şirket artık Visa kullanan işletmelerin, USDC ödemelerini doğrudan gönderen ve alan bir sistem üzerinde duracak.

Visa kurduğu sistemde stabilcoin’i elinde tutmayacak ve ortağı Circle ile beraber hareket edecek. Visa’nın kripto para birim sorumlusu Cuy Sheffield, Visa Fast Track programında bir yeniliği duyurdu.

Porogram sayesinde Fintech firmalarına, Visa’nın ortaklarına, API’lerine ve önemli bir kolaylık sağlanıyor. Circle gelecek yıl itibariyle Fast Track programından çıakcak ve Visa’nın işletmelere ödeme alternatifi sunduğu bir sistemin öncüsü olacak.

Sheffield, “Bu, işletmelerin bir USDC bakiyesi harcayabilmesini sağlayacak ilk kurumsal kart olacak. Bu nedenle, bunun USDC’nin Circle’ın ticari müşterileri için sahip olabileceği faydayı önemli ölçüde artıracağını düşünüyoruz. “

Ortaklık ilk etapta 60 milyon kullanıcıya doğrudan ulaşacak bir teknoloji sunuyor. Eylül 2018’den beri hayatımızda olan USDC, Tether’den sonra en çok bilinen 2. stabil coin olarak kabul ediliyor. 2.9 Milyar değere sahip olan coin, dünyanın en büyük 13. kripto para birimi.

Visa programla ilgili yaptığı tahminde, sistemden geçecek ödemenin 120 trilyon dolara kadar ulaşabileceğini ifade etti. Ödemelerin maliyeti birim başı (ödemenin miktarı önemli değil) 50 ABD Doları olacak.

Sheffield, Forbes’a verdiği demeçte, USDC’nin bu piyasada devrim yaratabileceğini ve birkaç sent karşılığında neredeyse anında transferlere izin verebileceğini söyledi. Mike Novogratz’a göre bu, tüm kripto pazarı için gerçekten ”büyük bir haber”.

Visa Kripto Para Birimi İlişkisi

Circle ortaklığı Visa’nin kripto para birimlerine gösterdiği ilginin son haberi. Şirket BTC, Ethereum ve Ripple temelli yeni çalışmalar yapabileceğine dair önemli ifadeler kullanıyor.

Yılın başında Şubat ayında Coinbase, Visa ile bir ortaklık yaptığını duyurmuştu. Ortaklıkta Visa, Coinbase için alternatif bir kredi kartı sistemi sunuyordu. Kullanıcılar Coinbase’den aldığı kartla, Visa kart kullanılan her yerde kripto para harcaması yapabilecekti.

Circle’a ek olarak Visa, Fast Track Programına 25 kripto para birimi cüzdanı yerleştirdi. Bu cüzdanlar artık USDC ödemelerini entegre edebilecek. Ortaklıkların yanı sıra Visa, kripto para birimi girişimlerinde aktif bir yatırımcı haline geldi.

Visa’yı bir ağlar ağı olarak düşünmeye devam ediyoruz. USDC gibi blockchain ağları ve stabilcoinler sadece ek ağlardır. Bu nedenle Visa’nın müşterilerimize sağlayabileceği, onlara erişmelerini ve tüccarlarımızda harcama yapmalarını sağlayan önemli bir değer olduğunu düşünüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here