VİSA CEO’su Kripto Ödemelerine Destek Verebileceklerini Söyledi

0
383
  • Visa’nın CEO’su, şirket yöneticileriyle yaptığı bir görüşmede, şirketin ağına kripto para birimlerinin eklenebileceğini söyledi.
  • 2020’de Visa ödeme kartlarını bazı borsalar duyurmuş ve epey talep gelmişti.
  • Visa’nın kripto paralara öncelik tanıması 2021’in kripto açısından en büyük olayı olabilir

160’dan fazla para birimi için hizmet sunan Visa, bu listeye kriptoları ekleyebileceklerini söyledi. Visa CEO’su Al Kelly, şirketin kripto para birimleri için olumsuz düşünceleri olmadığını dile getirdi.

Visa’da üst düzey bir yöneticisi ””kripto para birimlerini daha güvenli, kullanışlı ve uygulanabilir hale getirmeye yardımcı olmak için Visa benzersiz bir konumda”

Küresel varlığı ve kripto paralara dünyanın ortak yaklaşımını güvenilir hale getirmek için Visa sistemine kripto paraları katmaya sıcak bakan Kelly, böyle bir durumda ilk sırada ”CBDC” ya da Bitcoin gibi büyük para birimlerinin yer alacağını dile getirdi.

‘Buradaki stratejimiz, kullanıcıların Visa kimlik bilgilerini kullanarak bu para birimlerini satın almalarını sağlamak için cüzdanlar ve borsalarla çalışmak veya Visa’nın dünya çapında kabul edildiği 70 milyon tüccarın herhangi birinde fiat satın almak için Visa kimlik bilgilerimize para yatırmaktır.”

Kripto Ödemeleri Dünyayı Değiştirebilir

Visa’nın kripto ödemelere yeşil ışık yakması dünyada yeni finansal sistemin başlangıcı olabilir. En çok kullanılan ödeme yöntemleri arasında ilk sırada yer alan Visa, kripto para birimlerini sistemine entegre ederse tahmin edilemeyen bir büyüme kripto para dünyası için gerçeklşebilir.

Hacim bazında dünyanın en büyük kripto para borsası Binance , geçen yıl Visa tarafından desteklenen Binance Card’ı piyasaya sürdü. Günlük hayatta kripto para birimlerinin kullanımını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here