Wall Street Ne Kadar Bitcoin’e Sahip? BTC Verileri

0
221

Wall Street’te MicroStrategy, Square INC, Stone Ridge, Asset Management ve Grayscale firmalarının Bitcoin sahibi olduğu biliniyor. Dün 12. yaş gününü kutlayan Bitcoin, 12 yıl’ın sonunda 14000 $’in üzerine çıkarak, günü ciddi bir direnç noktasının üstünde kapattı.

Birçok analist’in BTC için çok farklı rakamlar söylediğini biliyoruz. BTC’nin geleceğinde çok uçuk rakamlar ve çok düşük rakamlar sık sık tahmin ediliyor. Uzmanların genel tahmini ise 20000 $ seviyelerinin gerçekliğe uygun olduğu yönünde.(2021 sonu için).
Bu tahminlerin çıkış noktası olan grafiklerden biri ise şu;

2020 bütün farklı alanlardaki yatırımcılar için riskli ve zorlu bir yıl oldu. Bu yıldan büyük kazançlar çıkan yatırımcılar olduğu gibi hedeflerinin çok uzağında kalan yatırımcılar da oldu. Sabırlı Bitcoin yatırımcılarının günümüz itibariyle 2020’nin kazananları arasında olduğunu söylemek mümkün.
Avrupa, ABD, Türkiye ve dünyada yaşanan kilitlenmeler, Bitcoin’in yükselişine engel olmadı. Dijital para birimi 2020’nin en cazip yatırımları arasında düzenli olarak yükseldi. Elbette teknik düzeltmelerin ya da sürpriz geri çekilmelerin de 2020’de sıkça olduğunu söylemek mümkün.

2020’nin ortalarında altınla değerlendirilen Bitcoin bu çizgiden son zamanlarda tamamen çıktı. Bitcoin şu an diğer yatırımlardan tamamen farklı bir noktada bulunuyor. Dünyanın yatırım merkezlerinin biri olan Wall Stret’in BTC’e bakış açısı da 2020’de oldukça değişti. Bazı şirketler kasalarında BTC saklamaya başladı bile.

Wall Stret’te Bilinenden Fazla Bitcoin Var

Bitcoin’in son zamanlarda artan grafikleri Wall Street’te BTC tutan firmaları sevindiriyor. Geçen hafta İş Zekası üzerine çalışan MicroStrategy, yarım milyar doalrını BTC’e aktardığını kabul etmişti. Bu rakam toplam bulunan BTC arzında 0,02’e tekabül ediyor.

MicroStrategy BTC alımıyla şimdiden büyük karlar elde etti bile. Şirketin CEO’su Michael Saylor kişisel olarakta BTC sahibi olduğunu geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.

Bir diğer BTC sahibi şirket ise Jack Dorsey tarafından desteklenen Square INC, 50 milyon dolarlık BTC’e sahip. Jack Dorsey geleceğin para birimi olarak gösterdiği BTC’e yatırımların artacağının sinyalini her seferde veriyor. Şirket gelecek dönemde elindeki BTC sayısını arttırabilir.

Wall Street’de BTC varlığı olan diğer bir büyük isim ise Stone Ridge Asset Management, 100 milyon doların üzerinde BTC’e sahip.
Stone Ridge’nin yan kuruluşu NYDIG’de 150 milyon doları aşan iki farklı BTC fonu yönetiyor.

Grayscale Wall Street’te BTC varlığına sahip şirketlerden bir başkası. Şirketin elinde olan BTC ile farklı yorumlar bulunuyor olsa da miktarın epey yüksek olduğu düşünülüyor.

Sırada Microsoft ve Apple Mi Var?

Goldman Sachs eski yatırım fonu yöneticisi Raoul Pal, geçtiğimiz günlerde yaptığı yorumla Microsoft ve Apple’nin BTC ve diğer dijital para yatırımları için hazırlandığını söyledi. Raoul Pal’ın söylemleri şu an için sadece iddia boyutunda fakat gelecekte teknoloji devlerinin kripto para yatırımları yapabileceği birçok uzmanın değerlendirmeye aldığı bir konu.

Bitcoin Kaç TL, Bitcoin Kaç Dolar, Bitcoin Fiyat Grafiği vb. güncel piyasa bilgileri için Bitcoin Fiyatı sayfasına göz atabilirsiniz.

Bitcoin ile ilgili bu güncel haberi hemen paylaşmak için aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here