Yaşlı Adam Bitcoin Dolandırıcılığı Mağduru!

0
281

Her geçen gün yeni bir Bitcoin dolandırıcılığı haberi ile karşılaşmaya devam ediyoruz. Son haberlere göre yaşlı bir adamın son derece yüksek oranlı bir parasını dolandırıcılara kaptırdığı anlaşıldı. Polisler Salı günü gerçekleştirdikleri görüşmelerde Prestonpans’da yaşayan adamın yaşadığı bu mağduriyeti doğruladı.

Henüz paranın miktarı basına sızmadı ve polisler de bu konuda oldukça ağzı sıkı davranıyorlar. Fakat kısa zaman içerisinde farklı kaynaklar bu miktarı sızdırabilir. Yapılan açıklamada lokasyon fark etmeksizin, internet üzerinde işlem yapan herkesin mutlaka güvenlik konusunda pek çok faktöre dikkat etmesi gerektiğini vurguladı. Bu vakaların gün geçtikçe artmaya devam etmesi, konu hakkında endişelerin de artmasına sebep oluyor.

Bitcoin dolandırıcılığı

Prestonpans’taki polis departmanından konuşma yapan bir sözcünün sözleri ise şu şekilde oldu: ”Çevrimiçi ortamlarda finansal işlem yapmak oldukça riskli olabilir, bu konuda oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Eğer bir sayfada kart ayrıntılarının verilmesi isteniyorsa o sayfanın kişisel bilgileri güvende tuttuğundan emin olduktan sonra bilgilerinizi verin. İnternet dünyasında gerçekleşen dolandırıcılık eylemlerinden kendinizi korumak için bilinçli olmanız gerçekten çok önemli. Dahası, kesinlikle kişisel bilgilerinizi telefondan tanımadığınız kişilere vermemeniz gerekmektedir. Kişisel bilgilerinizin gizliliği her noktada önemli. Açık ekranlar ve rahatça görülebilen alanlara da bu bilgileri kaydetmeyin.” dedi.

Polis departman sözcüsü, sözlerine şu şekilde devam etti: ”Sizinle yakın ilişkisi olan biri bile olsa, hiç kimseye kişisel bilgilerinizi veya finansal bilgilerinizi e-posta aracılığı ile göndermeyin. Bu tür durumlarda karşınızdaki kişinin kötü bir niyeti olmasa bile e-posta ağı yeterince güvenli olmayabilir.”

”Bitcoin kaç TL?”, ”Bitcoin kaç Dolar?”, ”Bitcoin güncel fiyat” hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu ilgi çekici haberi hemen arkadaşlarınızla paylaşmak için aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here