Yearn.finance (YFI) Coin Nedir? – Yearn.finance (YFI) Nereden Alınır?

0
587

DeFi uygulamalarının zirve yaptığı 2020’de en çok dikkat çeken coinlerden birisine bu yazımızda değinmeye karar verdik. YFI olarak adlandırılan bu coin ile ilgili yearn.finance (YFI) coin nedir, yearn.finance (YFI) nereden alınır gibi sorularınıza cevap olması için elimizden geldiğince güncel bilgileri sizlerle paylaşacağız.

YFI/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için YFI logosuna tıklayabilirsiniz.

YFI/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda YFI/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Yearn.finance (YFI) Coin Nedir?

yfi coin nedir

Temmuz ayında ortaya çıkan bir DeFi uygulaması olan yearn.finance, YFI coinini kullanmaktadır. Birçok yerde hakkında konuşulan bu coin, Ethereum ağında bulunan token sahiplerini her konuda yetkili yaptığı için ciddi bir destek görmeye başlamıştır.

DeFi uygulamalarının temelinde olan başarılı yatırım yapabilme isteğinin en çok karşılık bulduğu coinlerden birisi diyebiliriz, DeFi coin için.

Bu coin ve sistem ile ilgili merak ettiğiniz başka bilgiler var ise resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yearn.finance (YFI) Coin Nereden Alınır?

yfi coin nereden alınır

yearn.finance conini satın almak için Binance’e kayıt olmalısınız. Buraya tıklayarak hızlıca kayıt olabilirsiniz.

Yearn.finance (YFI) Coin Nasıl Çalışır?

Yearn.Finance protokolü üzerinden merkeziyetsiz finans uygulamalarına dair işlemler yapılabiliyor. Burada yapılan işlemlerde havuzlara destek sağlayanlara karşılığında YFI coini veriliyor.

Ödül sistemi YFI üzerinden olan sistemde, bu coinler sadece para birimi olarak kullanılmıyor. Bu tokenler sayesinde YFI bünyesinde alınacak kararlarda oy kullanma hakları da oluyor. Yapılacak değişikliklerin ya da eklenecek yeni özelliklerin onaylanması da bu coinler sayesinde oluyor.

Yearn.finance (YFI) Coin Editör Yorumu

Son bir yıl içerisinde sıkça isimlerini duyduğumuz DeFi uygulamalarının hangisinin başarılı olacağını ilk başta anlamak zor. Ancak zamanla yapılan yatırımlar ve yol haritalarındaki hedeflerine ulaşma hızları da dikkate alındığında daha iyi yorum yapılabiliyor. Hakkında iyi yorum yapılabilen coinlerden birisi de bu yazının konusu olan YFI.

YFI coin grafikte de görüleceği üzere, çok ciddi bir artış trendi içerisindedir. Duyurulduğu ve işlem görmeye başladığı ilk andan itibaren kendisine olan talep artmıştır. Güvenli bir yapıya sahip olması ve DeFi için gerçek anlamda bir örnek olması sebebiyle bu kadar dikkat çekmeyi başarmıştır.

Coinin yükselişinin süreceği düşünülmekle birlikte bunun arkasındaki diğer iki sebep ise, kilitlenen yatırım miktarının 500 milyon doları geçmesi ve arz miktarının 30 bin gibi çok düşük bir seviyede olmasıdır.

Buradaki yorumlarımız yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen daha detaylı arama ve araştırma yapmadan ilerlemeyiniz.

Yearn.finance (YFI) coin nedir ve yearn.finance (YFI) nereden alınır hakkındaki bu içerikle ilgili görüşleriniz bizim için önemlidir. Lütfen alt kısımdaki yorum bölümünden bize görüşlerinizi iletiniz.

YFI Coin Sıkça Sorulan Sorular

Yearn.finance (YFI) arzı ne kadardır?

26 Eylül itibariyle sistemde dolaşan miktar 29.968 YFI’dır. Ancak toplam arz miktarı 30.000 YFI’dır.

YFI güvenli midir?

Her coinin güvenli ya da güvensiz yanları vardır. Ancak yapılan araştırmalara ve incelemelere göre YFI coin oldukça güvenilir bir yapıya sahiptir.

Vault nedir?

Vault, Yearn.Finance üzerinde yer alan bir sistemdir. Bu sistem otomatik olarak sizlere en iyi yield farming opsiyonlarını sunmaktadır. En iyisini bulmak için kullanıcılara yol gösterir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here