Zcash (ZEC) Coin Nedir? – Zcash (ZEC) Nereden Alınır?

0
488

Kripto Dede ekibi sizlere en güncel bilgileri sunmayı hız kesmeden sürdürüyor. Bugün sizlere en önemli coinlerden birisi olan Zcash hakkında bilgiler sunacağız. Yazı içerisinde özellikle Zcash (ZEC) coin nedir ve nereden alınır başlıkları altında detayları paylaşacağız. Sonrasında ise coin ile ilgili yorumlarımızı sunacağız.

ZEC/TRY Güncel Fiyatı

Güncel detaylı fiyat bilgileri için aşağıdaki ZEC logosuna tıklayabilirsiniz.

ZEC/TRY Fiyat Grafiği

Yukarıda ZEC/TRY fiyat grafiğini görmektesiniz. Grafiğin sağ üstünden zaman aralığını değiştirebilirsiniz.

Zcash (ZEC) Coin Nedir?

zec coin nedir

Zcash birçok kripto para kullanıcısı tarafından tercih edilen önemli coinlerden birisidir. Bu coin sahip olduğu özel sistem sayesinde hem genel olarak kripto para kullanımına olanak sağlamaktadır hem de tam gizlilik üzerine işlem yapmak isteyenler için yöntemler sunmaktadır.

Zcash sisteminde kullanılan temel para birimi ZEC olarak isimlendirilmiştir. Sistemde yapılan bütün finansal işlemler bu coin üzerinden tanımlanmaktadır. ZEC coin üretmek için madencilik yapılmakta ve bu sayede elde edilen ödüller ile sisteme ZEC coin girişi sağlanmaktadır.

Zcash resmi sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Zcash (ZEC) Coin Nereden Alınır?

zcash zec nereden alınır

ZEC satın almak için buradan Binance sitesine kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Zcash (ZEC) Coin Nasıl Çalışır?

Zcash hem gizlilik hem de sunduğu daha büyük boyutlu blok yapısı ile daha hızlı ve güvenli veri alışverişinin önünü açmıştır. Bu anlamda sistem sahip olduğu algoritmalar ile diğer birçok para biriminden de ayrılmaktadır.

ZEC coin sistemi iki farklı işlem yapısı ile ilerler. Bunlardan birincisi herkese açık olan ve Bitcoin ile benzer yapıya sahip herkese açık işlemlerdir. İkincisi ise gizlilik seviyesinin yüksek olduğu korumalı işlemlerdir. Bu korumalı işlemler sıfır-bilgi olarak da adlandırılabilen bir algoritma üzerinden işlem görür.

Zcash (ZEC) Coin Editör Yorumu

Zcash 2017 yılının Mayıs ayında ilk ciddi yükselişini yaşamış ve Haziran ayında 400 dolar seviyelerini zorlamıştır. Bu durum tabii ki beraberinde gelen satışlar ile biraz durulmuş olsa da tekrardan 2017 yılının sonunda kendini göstermiştir. Özellikle 2018 yılının hemen başında 850 dolar seviyesini görmeyi de başarmıştır.

Ciddi fiyat yükselişlerinin ardından tabii ki kar satışları ve devam eden satış baskıları kendini göstermeye başlamıştır. Bu durumu takiben de düşüşe geçen coin tekrardan bu seviyelere hiç çıkmamıştır. Özellikle 2019 yılı ve 2020 yılının başlarında 50 dolar ile 100 dolar arasında değişen fiyatların görüldüğü coin daha çok hızlı bir al sat yaparak gelir elde etmeyi amaçlayan kişiler için bir kazanç kapısı olmuştur. Bir süre 30 dolara kadar düşse de tekrardan 50 dolar seviyesine çıkan ZEC coin, 2021 yılında da bu şekilde fiyatlanmaya devam edecek gibi görünüyor.

Zcash hususunda burada yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Zcash (ZEC) Coin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

ZEC coin nedir ve ZEC coin nereden alınır üzerine yazdığımız içeriğin son kısmı olan sıkça sorulan soruları alt kısımda bulabilirsiniz. Eğer farklı sorularınız var ise lütfen en alt kısımdaki yorum bölümünden bize bunları iletiniz.

Toplam ZEC arzı ne kadardır?

Toplam arz 21.000.000 ZEC’dir.

Güncel ZEC blok ödülü ne kadardır?

Her bir blok üretimi için güncel ödül miktarı 6,25 ZEC’dir.

Zcash maksimum blok boyutu ne kadardır?

Toplam blok boyutu en fazla 2 MB olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here